Jak opróżnić tablicę w JavaScript?

Czy istnieje sposób na opróżnienie tablicy, a jeśli tak, to czy jest możliwość za pomocą .remove()?

Na przykład:

A = [1,2,3,4];

Jak mogę to opróżnić?

1 odpowiedź

Sposoby wyczyszczenia istniejącej tablicy A:

Metoda 1:

A = [];

Ten kod ustawi zmienną A na nową pustą tablicę. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli nie masz odwołań do oryginalnej tablicy A nigdzie indziej, ponieważ powoduje to utworzenie zupełnie nowej (pustej) tablicy. Powinieneś być ostrożny z tą metodą, ponieważ jeśli odwołałeś się do tej tablicy z innej zmiennej lub właściwości, oryginalna tablica pozostanie niezmieniona. Używaj tego tylko, jeśli odwołujesz się do tablicy tylko za pomocą oryginalnej zmiennej A.

To także najszybsze rozwiązanie. Metoda 2

A.length = 0

Spowoduje to usunięcie istniejącej tablicy poprzez ustawienie jej długości na 0. Niektórzy twierdzą, że może to nie działać we wszystkich implementacjach JavaScript, ale okazuje się, że tak nie jest. Działa również w przypadku używania trybu ścisłego w ECMAScript 5, ponieważ właściwość length tablicy jest właściwością odczytu / zapisu.

Metoda 3

A.splice(0,A.length)

Używanie .splice() będzie działać idealnie, ale ponieważ funkcja .splice() zwróci tablicę ze wszystkimi usuniętymi elementami, faktycznie zwróci kopię oryginalnej tablicy. Benchmarki sugerują, że nie ma to żadnego wpływu na wydajność.

Twoja odpowiedź

Zaloguj się aby odpowiedzieć.

Operiada

Operiada to polskojęzyczne forum informatyczne działające na zasadzie pytań i odpowiedzi.

Obserwowane tagi

Zaloguj się aby obserwować tagi.