Czy Xiaomi blokuje usługi Google?

Posiadacze telefonów Xiaomi mogą czuć się zaniepokojeni.

W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że Xiaomi blokuje usługi Google (GMS). Dla europejskich użytkowników wydaje się to niewyobrażalne, by nie móc skorzystać z wyszukiwarki czy map i nawigacji.

 

Wcześniej użytkownicy w Chinach mogli instalować aplikacje Google, ale niektórych urządzeniach z systemem MIUI 12.5 nie było to już możliwe. Xiaomi wyjaśniło sytuację GMS oficjalnym oświadczeniem rzecznik Xiaomi opublikował oświadczenie w Weibo, aby poradzić sobie z niektórymi plotkami dotyczącymi GMS. Wygląda na to, że informacje podane na forum nie są oficjalne i że niektóre telefony Xiaomi / Redmi nie są wyposażone w GMS po prostu z powodu ograniczeń urządzenia. Niektóre telefony sprzedawane w kraju nadal będą dostarczane z preinstalowanym GMS, a na urządzenia międzynarodowe nie ma to żadnego wpływu.

 

Jednak nieoficjalnie mówi się, że najnowsze oprogramowanie Xiaomi MIUI 12.5 China ROM zablokuje wszelkie próby instalacji usług Google na urządzeniach.

Globalne warianty smartfonów Xiaomi i Redmi zostały wyłączone z tej blokady, co z pewnością uspokoi właścicieli smartfonów Xiaomi zaniepokojonych utratą dostępu do usług mobilnych Google.

 

fot. www.instagram.com/xiaomi.global/