Psujące się konsole Nintendo. Czyżby tzw. zmowa producentów?

Aż 25 tysięcy graczy zgłosiło skargi na firmę Nintendo - chodzi o konsole do gier.

Produkty firmy Nintendo wzbudzają spore wątpliwości. Konsole do gier psują się bardzo szybko od momentu zakupu - aż 88% skarg dotyczyło awarii w ciągu dwóch lat od zakupu.

Wielu z nas pamięta czasy, gdy lodówka czy pralka funkcjonowały kilkanaście czy nawet dwadzieścia lat. Obecnie żywnotność sprzętów RTV/AGD jest znacznie niższa. Związane jest to nie tylko z szybko zmieniającą się modą i rozwojem technologii. Mówi się także o tzw. zmowie producentów. Polegać ma ona na celowym produkowaniu sprzętów o krótkiej żywotności. Przez takie działania, klienci zmuszeni są do zakupu nowych urzadzeń w niedługim czasie.

Takie też podejrzenia padły na Nintendo. Do Komisji Europejskiej wpłynęła skarga od Europejska Organizacja Konsumentów. Została złożona właśnie w imieniu użytkowników konsol do gier. Uważają oni, że firma Nintendo celowo postarza czy też produkuje urządzenia, które tak szybko się psują, wymuszając zakup nowych.

 

"Sprawa dotyczy konsoli Nintendo Switch oraz Nintendo Switch Lite. W zestawie gracze otrzymują kontrolery "Joy-Con". Gdy dochodzi do usterki, pad sam zaczyna poruszać grą, a użytkownik traci nad nią kontrolę. Gracze określają ten błąd "driftujący Joy-Con"."

- podaje Polsat News.

 

Nawet gdyby działanie firmy nie było zamierzone, to i tak zastanawia tak wysoka ilośc wadliwych urządzeń oraz wysoka ilość awarii.

 

 

fot. instagram.com/nintendoswitchpolska