Tańczące roboty robią wrażenie. Zobacz nagranie!

Choć rozwój technologii idzie bardzo szybko, to jednak roboty kojarzą nam się nadal z mechanicznymi, sztywnymi ruchami.

Jak jednak widać rozpoczyna się nowa era. Roboty potrafią poruszać się już w bardzo płynny sposób, co pokazała jedna z amerykańskich firm. Jak czytamy na ich stronie: https://www.bostondynamics.com/

"Boston Dynamics jest światowym liderem w dziedzinie robotów mobilnych, podejmującym niektóre z najtrudniejszych wyzwań robotyki. Łączymy zasady dynamicznej kontroli i wyważenia z wyrafinowanymi konstrukcjami mechanicznymi, najnowocześniejszą elektroniką i oprogramowaniem nowej generacji dla wysokowydajnych robotów wyposażonych w percepcję, nawigację i inteligencję."

Jeden z rodzajów robotów o nazwie Spot jest najbardziej zaawansowanym pod względem ruchowym urządzeniem. Z okazji Nowego Roku firma  Boston Dynamics pokazała jego możliwości prezentując taniec trzech robotów. Tańczą one do swingowej piosenki pt. "Do you love me". Taniec robotów robi wrażenie, a szczególną uwagę zwraca synchronizacja i płynność ruchów.
Oczywiście taka technologia nie jest tania. Firma prowadzi ogólnodostępny sklep on line, możemy więc poznać ceny niektórych z urządzeń (inne są wyceniane po przesłaniu zapytania). I tak robot Spot Explorer kosztuje $74,500 czyli 277,5 tysiąca złotych.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=fn3KWM1kuAw


fot. screen youtube/ Boston Dynamics